SONOS PLAYBASE

Společnost SONOS přišla na trh s novou jednotku s názvem PLAYBASE. Tento produkt je skvělým řešením pro televize, které nejsou uchycené na stěně, ale mají vlastní stojan. Typické soundbary pracují nejlépe, když jsou nainstalované přímo pod televizi. Pravda však je, že mnoho televizí skončí na nábytku nebo na stojanu apřesně pro takové televize byl PLAYBASE navržen. Díky nízkému profilu a designu snadno zapadne do prostředí, hodí se ke každé TV a naplní vaši místnost skvělým zvukem. Pro zapojení stačí jen dva kabely (síťový a optický). Nepotřebujete ani číst manuál; aplikace Sonos vás provedete krok za krokem celým nastavením. Díky jednotce PLAYBASE všechny filmy, sport, hry a hudba ožívají… Přidejte další jednotky Sonos a poslouchejte co se děje v televizi i v jiné místnosti.

Sonos a jeho partneři přináší nový směr v poslechu hudby

Díky hlasovému ovládání a softwarové integraci je teď poslech mnohem snadnější a pohodlnější.Sonos představuje několik softwarových inovací, jako je hlasové ovládání, integrace partnerských aplikací, které usnadňují více než kdy jindy možnosti procházení, vyhledávání, sdílení a poslech hudby. Společnost také představuje, jak partneři vyvíjejí nové možnosti propojené domácnosti, postavené na platformě Sonos. Tímto Sonos i nadále posiluje své vedoucí postavení na poli domácích audio multiroom systémů.

ʺS nebývalým růstem streamingu se hudba stala bezprostřední a všudy přítomná,“ řekl generální ředitel společnosti Sonos John MacFarlane. ʺ Spolu s rostoucím ekosystémem partnerů, se ujišťujeme, že majitelé produktů Sonos mohou snadno přehrávat hudbu, kterou mají rádi nahlas v každé místnosti v domácnosti a intuitivně přístroje ovládat prostřednictvím Naší aplikace, aplikacemi našich partnerů, popřípadě i pouhým dotykem nebo hlasem.“

Alexa! Osol to!
Majitelé Sonosu budou moci v blízké době ovládat své zařízení pomocí služby od Amazonu – Alexa. Ta je velmi podobná Amazonu Echo nebo Echo Dot. Softwarová integrace byla vybudována od nuly s použitím hlasové služby Alexa, která proniká do existujících ovládacích vlastností systému Sonos. Uživatelé hlasového ovládání Alexa se tedy nemusí učit žádné další příkazy nebo klíčová slova. Stačí jednoduše Alexu požádat o přehrání hudby z Amazon Music, Spotify apod., potom stačí chviličku počkat, než začne hudba plynout z reproduktorů. Díky integraci Alexy do systému Sonos mohou zákazníci použít svůj hlas pro přehrávání, zastavení, ovládání hlasitosti a kontrolu dalších ovládacích prvků.

“Naši zákazníci milují poslech hudby s hlasovým ovládáním Echo a Alexa. Tím jsme zkombinovali jejich lásku k hudbě s hands-free hlasovým ovládáním, a proto je dnes jednou z nejvíce používaných funkcí Alexy právě přehrávání hudby.“ Prohlásil Mike George, víceprezident společnosti Amazon. “Jsme nadšeni spoluprací se společností Sonos a zkombinováním kouzla Alexy s úžasným řešením, jak poslouchat hudbu v každé místnosti celé domácnosti.“

“Naším posláním je naplnit každou domácnost hudbou,“ prohlásil prezident společnosti Sonos Patrick Spence. “Nejde nám o to, jaký žánr hudby posloucháte, jak se k ní dostanete, nebo v jakém pokoji ji posloucháte, ale chceme, aby to bylo snadné a rychlé. Alexa toto vše umožní a bude to pro vás i velmi zábavné.“

Tyto nové hlasové možnosti budou k dispozici v aktualizaci softwaru, které budou fungovat také i na dříve zakoupených jednotkách Sonos a také na zařízení jako Amazon Echo, Echo Dot, Amazon Tap a Amazon Fire TV. Nejdříve bude vše spuštěno v beta verzi, kterou budou moci otestovat koncem tohoto roku pouze pozvaní uživatelé. Následně v roce 2017 budou tyto aktualizace dostupné celosvětově.

Chci Spotify!
Sonos také oznámil integraci se Spotify Connect s rozšířenými funkcemi, které umožní ovládání systému Sonos z funkčně bohaté aplikace Spotify. Toto učiní ze Sonosu první a jediný domácí hudební systém, který bude ovládán přímo z jiné aplikace. V aplikaci Spotify Connect budou ovládací prvky pro více zón a samozřejmě také možnost tyto zóny spojit a následně rozpojit. Spotify tak bude první streamingová služba, která umožní uživatelům se Spotify účtem Premium, mít plnou kontrolu nad hudebním systémem mimo aplikaci Sonos.

Čekáte přátele? Ti se mohou připojit k Vaší WiFi a používat vlastní Spotify aplikaci a pouštět hudbu dle svého výběru na Vašem systému Sonos, aniž by si museli stáhnout ovládací aplikaci Sonos.
“Padesát procent všech domácností, ve kterých je nainstalován systém Sonos, zároveň používá také Spotify,“ řekl víceprezident softwarového oddělení společnosti Sonos Antoine Leblond. “Díky nové integraci Spotify se systémem Sonos se nám podařilo vytvořit jednodušší způsob, jak dostat hudbu z telefonů a hrát ji po celém domě.“

“Ze spolupráce se společností Sonos a možnosti zlepšit zážitek z poslechu hudby, jsme nadšeni.“ Řekl Gustav Söderström, ředitel výroby společnosti Spotify. “Uživatelé Spotify mohou nyní převádět poslech ze sluchátek do auta, do počítačů, do jednotek Sonos a mít úplnou kontrolou nad všemi oblíbenými funkcemi v aplikaci Spotify.“ Nová, bezplatná aktualizace softwaru bude k dispozici v říjnu v rámci veřejného beta programu.

Chystá se toho více
Rapidní inovace se dějí i ve světě nativních aplikací streamovacích služeb. Také Sonos potvrdil svůj závazek umožnit přímé ovládání jednotek pomocí svých partnerských služeb, včetně Pandory.

“Se Sonosem jsme spolupracovali léta na vytvoření skvělých a osobních zážitků pro uživatele streamovacích služeb Pandory,“ uvedl Tim Westergen, zakladatel a CEO společnosti Pandora. “Použitím aplikace Pandora k ovládání Sonosu posouvá zážitek hudby a její využití zase o kus dál. Jsme nadšeni, že můžeme na tomto projektu se společní Sonos spolupracovat a vytvořit ultimativní řešení pro jednoduchý poslech hudby.“

SONOS: Srdce inteligentní domácnosti
Sonos dále také ohlásil úplně první partnerskou integraci v propojení systému Sonos a inteligentní domácnosti. Jedná se o partnerství se společnostmi Crestron, Lutron, Savant, Control4, iPort a Qivicon od Deutsche Telekom. Tato spolupráce integruje systém Sonos a jeho kvalitní zvuk do inteligentní domácnosti a dělá ho tak jednodušším na ovládání (dotykový panel, vypínač nebo ovladač - vše s jednoduchým stiskem tlačítka).

“Integrátoři neústavně léta pracují na tom, aby spojili dohromady technologie různých firem, a stále aktivně prosazují, aby inteligentní domácnosti byly snadno dostupné a všudypřítomné. Naší spoluprací zajišťujeme, že zvukové platformy budou dokonale integrované s jejich systémy. A to nejen nyní, ale hlavně i v budoucnosti.“

Advokáti kvalitního domácího poslechu
Sonos dále oznámil řadu iniciativ pro rozšíření informací o kvalitním domácím poslechu hudby, prostřednictvím vzdělávání spotřebitelů a dalších aktivit.

“Je tu obrovský rozdíl mezi tím, jak lidé vnímají hudbu a jak jí zažívají doma,“ řekl marketingový ředitel Sonosu Joy Howard. “Používáme váhu naší značky a naše jedinečné postavení v tomto odvětví pro vytvoření lepší budoucnosti pro přenos hudby.“

Toto úsilí začíná s novou globální marketingovou kampaní, která s žertem upozorňuje na absurdity moderního poslechu a odhaluje problémy, které stojí mezi námi a hudbou, kterou milujeme. Směšnost poslechu na reproduktorech, které jsou “na nic“, frustrace propojení telefonu k reproduktoru technologii Bluetooth a ironii kabeláže pro vedení zvuku ve věku technologie WiFi, to vše je součástí kampaně. Ta bude mít premiéru online a v televizi od 1. září.

Sonos také plánuje partnerství s Airbnb a použít tak sílu hudby, aby se člověk mohl všude cítit jako doma. Obě společnosti budou pracovat společně na vylepšení zážitku z poslechu hudby doma nejen pro Airbnb komunitu, ale i pro více jak 100 miliónů hostů z celého světa. Sonos již nabízí své systémy novým hostitelům od Airbnb a společně tyto dvě společnosti nastartovali projekt Sonos Home - pop-up aktivaci se slibnými prvními výsledky.

Jako poslední Sonos oznámil připojení se k Open Music Initiative, což je organizace, která byla založena v červnu 2016 organizací Berklee‘s Institute for Creative Entrepreneurship s cílem výrazně zjednodušit způsob, jakým jsou identifikováni a odměňováni hudební umělci a držitelé práv. Jako člen této iniciativy bude Sonos bojovat za kvalitní hudební zážitky, za které bude stát za to si zaplatit.

“Sonos je dokonalým partnerem pro naši společnost, která se hluboce a skutečně zajímá o sílu hudby v našem každodenním životě a vidí dlouhodobé zdraví celého hudebního průmyslu jako něco, za co stojí bojovat,“ řekl Panos Panay, zakladatel společnosti Open Music Initiative a generální ředitel BerkleelCE. “S takovou vědomostní silou jako je Sonos, bude moci OMI přinést řešení pro zajištění řádné kompenzace pro všechny autory, umělce a držitele práv rychleji.“

Technologie TruePlay pro sonos

to pravé pro vaši místnost, technologie věrná hudbě

Tato technologie posouvá reproduktory zase o úroveň výš. Využívá váš iPhone nebo iPad k analyzování akustiky místnosti. Na základě této analýzy nastaví způsob produkce zvuku z jednotek. Tímto si můžete vychutnat poslech hudby, díky zvuku, který je nastaven přesně podle místnost poslechu.

Měření odrazů zvuku od zdí, nábytku a dalších povrchů, probíhá za pomoci mikrofonu ve vašem Apple zařízení. V dalším kroku provede akustické úpravy reproduktoru - velké nebo malé - pro zajištění poslechu nejčistšího zvuku. 

Možnost ladění je v současné době dostupná pouze se zařízením iPad, iPhone a iPod touch.

NOVÁ VYLEPŠENÁ JEDNOTKA SONOS PLAY:5

Všechno to začalo rozhodnutím, přestavět návrh, design a představou jak by měla vypadat budoucnost v celé produktové řadě Sonos. Cíl byl jasný už od začátku, vytvořit ještě lepší produkt, který dodá lepší a masivnější zvuk. Každá součástka je navržena ve společnosti Sonos.

"Nová PLAY:5 je ve skutečnosti několik generací napřed, než kde se nacházíme. Vytvořili jsme dotykové rozhraní, které výborně reaguje. Přejetím prstů jedním směrem, přeskočíte skladbu a opačným pohybem se vrátíte zpět. " - John Reilly (produktový manažer, Sonos). "PLAY:5 si zachovala možnost jejího použití jako stereo páru (Stereo pairing), které lze aktivovat přes ovládací aplikaci Sonos." -  Chris Kallai (oddělení výroby, Sonos)

"Když se zaposloucháte a zavřete oči, máte pocit, že posloucháte mnohem větší reproduktor, než tomu ve skutečnosti je." - John Reilly (produktový manažer, Sonos)

Níže se můžete podívat na video o výrobě nové generace PLAY:5